O nás
Naše služby
Záchrana dat
Postup
Správa sítí
FAQ
Partnerství
Kontakt

Záchrana a obnova dat

Záruka spokojenosti

 • Jsme na trhu již od roku 1990.
 • Obnovili jsme již data z mnoha tisíc médií.
 • Nabízíme komplexní služby: správa sítí, záchrana dat (obnova dat), likvidace dat, poradenství, konzultace, školení aj.
 • Zajišťujeme nepřetržitou pohotovost nejen pro potřebu rychlé obnovy dat.
 • Firmám a institucím nabízíme smluvní podmínky.
 • dershane ankara

 • FAQ

  Mohu nějak předejít ztrátě dat?

  Nejlepší preventivní ochranou před ztrátou dat je jejich pravidelné zálohování. Pokud jste si zatím nevytvořili systém, jak svá data zálohovat nebo postrádáte jasné relevantní informace, co, na co nebo kam zálohovat, jsme připraveni s vámi konzultovat nejvhodnější řešení.

  Informationen über Dapoxetin (Priligy) Wenn Sie unter Problemen mit vorzeitiger Ejakulation leider. Kaufen Sie priligy generika auf gutepotenzmittel.com und bekommen Sie hohe Qualität und günstige Preise.

  Ať již zálohujete na pásky, CD, DVD nebo jinak, nezapomínejte na průběžnou kontrolu zálohování. Pokud například zálohujete na CD/DVD, ověřte si, zda se vám data na disk vypálila bez chyb. Je rovněž prozíravé pořídit si více kopií cenných dat (denní, týdenní, měsíční, ...).

  Péči je třeba věnovat i uchovávání záložních médií, kterým vyhovuje stálá teplota, bezprašné a temné prostředí s nízkou vlhkostí vzduchu. Před zloději z vnějšího světa i nejbližšího okolí spolehlivě ochrání záložní data uzamčený trezor.

  K dalším nezbytným prvkům ochrany dat patří pravidelná péče o hardware a software počítače. Zařízení byste měli udržovat v čistém stavu a zacházet s ním šetrně. Zvláště dejte pozor na nadměrnou prašnost, nedostatečné chlazení počítače, mechanické poškození, nárazy, tepelné výkyvy a podobně. Kromě toho, že čistota charakterizuje úroveň vašich hygienických návyků, předcházíte tím například i bezdůvodnému zanesení počítačového ventilátoru, následnému přehřátí počítače, ztrátě cenných elektronických souborů a tím i zbytečným výdajům za jejich „dolování“ z pevného disku.

  K základům softwarové péče bezpochyby patří i používání průběžně aktualizovaného antivirového programu a hardwarového nebo softwarového firewallu (případně jejich kombinace).

  Jak často bych měl data zálohovat?

  Ideální je zálohovat data na konci každého dne, kdy počítač používáte. Zabere vám to sotva několik minut a ušetříte si mnoho starostí do budoucnosti.

  Existují nějaké speciální zálohovací programy?

  Jistě, existuje obrovské množství zálohovacích (neboli backup) programů nejrůznější kvality. Záleží na tom, co chcete zálohovat, v jakém rozsahu a k jakému účelu. Výběr vhodného zálohovacího programu je pak už na vás. Jednoduchý zálohovací systém je však i standardní součástí operačního systému Windows.

  Na jaký typ médií je vhodné data zálohovat?

  Obecně platí, že vhodným záložním médiem jsou CD-RW/DVD-RW neboli přepisovatelné disky. Jsou cenově dostupné, mají dostatečnou kapacitu a jsou snadno přenosné. Posledně jmenovanou vlastnost oceníte například při požáru, při povodni, ale i při každodenní ochraně a úschově před zloději. Především však oceníte životnost CD-RW/DVD-RW. Datovou vrstvu přepisovatelných disků totiž netvoří barvivo (jako je tomu u nepřepisovatelných CD-RW/DVD-R), ale speciální slitina, která je oproti barvivu stabilnější. Rovněž doporučujeme zbytečně nešetřit a kupovat CD-RW/DVD-RW osvědčených značek.

  Praktickým záložním místem pro každodenní zálohování je rovněž SAMOSTATNÝ hard disk, umístěný buď přímo v zálohovaném počítači, nebo jinde. Na něm ukládané záložní soubory pak můžete čas od času přepálit na DVD-RW a archivovat odděleně.

  Kdy mohu využít vaše služby záchrany dat?

  Ztracená data jsou data, k nimž nemáte přístup, ať již máte hrubě poškozený celý počítač, nebo »jen některá data nevidíte«. Ve vašem vlastním zájmu vám doporučujeme kontaktovat nás raději zdánlivě naplano (diagnostickou analýzu provádíme v pracovní době zdarma) nežli data ztratit unáhleným neodborným zásahem do počítačového systému.

  Popis příznaků, které nejčastěji doprovází ztrátu dat, naleznete pod nadpisem První vteřiny.

  Náhle mi odešel pevný disk. Co mám dělat?

  Především neztrácejte hlavu. Jsme tu od toho, abychom vám pomohli. Ulevovat si křikem je zbytečné a hrubě ve vzteku zacházet s nefunkčním počítačem, flash diskem či datovou kartou v žádném případě nedoporučujeme, pokud se s požadovanými daty ještě někdy chcete shledat.

  Ve vašem zájmu vás rovněž varujeme před pokusy typu „zkusím to rozchodit“ (datové médium není sada ozubených koleček, takže ho prostě „rozchodit“ ani „rozběhat“ nelze) a doporučujeme odolat i podobně zaměřeným nabídkám vašich přátel. Kontaktujte profesionální firmu a ušetříte si zbytečné nepříjemnosti.

  Omylem jsme si v počítači smazali soubor. Lze jej dostat zpět?

  Buďte rádi, že jste soubor pouze smazali. V takových případech nebývá s obnovou souboru téměř žádný problém. V prvé řadě se podívejte, zda jste ho pouze nehodili do virtuálního počítačového Koše. Pokud ano, snadno jej obnovíte s pomocí pravého tlačítka myši. Pokud jste už však Koš svého PC vysypali, zastavte veškeré práce na počítači, vůbec nic už do počítače neukládejte a kontaktujte nás.

  Mám asi poškozený HDD. Opravíte mi ho?

  Oprava pevného disku je z finančního hlediska zpravidla výrazně dražší než pořízení disku nového. Z tohoto důvodu hard disky neopravujeme. Pokud však nefunkční hard disk vlastníte, zkuste nám ho nabídnout k odkupu. I poškozený, vadný či starý hard disk nám může sloužit jako zdroj náhradních dílů a rádi vám za něj zaplatíme.

  Jak k vám mohu poškozené médium dopravit?

  Způsob dodání závisí pouze na vašem uvážení a možnostech. V rubrice Doporučení pro přepravu naleznete stručný popis, na co je praktické při odesílání zásilky dbát a čeho se naopak vyvarovat.

  Nemám čas vám něco posílat. Nemůžete přijet vy k nám?

  Ve většině případů je k diagnostikování příčin potíží zapotřebí speciální vybavení, které je k dispozici pouze v naší laboratoři. Přesouvat vybavení laboratoře k jednotlivým klientům není technicky řešitelné.

  Kolik budu za záchranu dat platit?

  Každá záchrana dat je ve své podstatě unikátní, takže není technicky možné stanovit koncové ceny. K tomu dochází až po diagnostické analýze KONKRÉTNÍCH poškozených dat. Diagnózu provádíme v pracovní době ZDARMA a cena za záchranu dat stanovená po diagnóze je opravdu konečná. Cenu tedy vždy znáte předem a můžete se kvalifikovaně rozhodnout, zda se vám záchrana vašich dat vyplatí, či nikoli.

  Jak dlouho budu na opravu dat čekat?

  Prvotní diagnostické posouzení možnosti záchrany dat provádíme zpravidla během několika hodin. Záchrana samotná nezabere většinou více než dva dny. V případě expresní realizace se na zakázce pracuje nepřetržitě od objednání až do jejího dokončení.

  Jak záchrana dat probíhá?

  První krok k záchraně svých dat musíte učinit Vy. Je totiž nezbytné odolat pokušení snažit se počítač či jiné datové médium opravit vlastními neodbornými zásahy. Ať už se jedná o jakékoliv zařízení, je třeba ho vypnout a spojit se telefonicky s naší centrálou.

  Poté, co dopravíte své datové médium na naše pracoviště, provedeme úvodní diagnostickou analýzu a na jejím základě stanovíme konkrétní technický postup záchrany. Podrobný popis si můžete přečíst v rubrice Postup.

  Mohu být přítomen při záchraně svých dat?

  Ne, z důvodů bezpečnosti práce a ochrany informací to není možné.

  Na jakém médiu mi budou zachráněná data předána?

  Obnovená, opravená a zachráněná data bezplatně zkopírujeme na vámi dodané nebo u nás zakoupené paměťové médium (HDD, USB flash disk). Kopírovací úkony bez ohledu na objem dat nijak nezpoplatňujeme.

  Jakým způsobem je u vás možno platit?

  Způsob úhrady závisí na nás. Pokud si opravená a zachráněná data vyzvednete osobně, můžete náklady zaplatit hotově. V případě, že vám data pošleme poštou nebo kurýrem, máte možnost volby mezi bankovním převodem a dobírkou.

  Jaká je vaše úspěšnost záchrany dat?

  V naší společnosti vyznáváme motto: „Pokud data na médiu jsou, zachráníme je.“ Nejde však o nadsázku. Naše motto je v souladu se skutečností, že ve většině realizovatelných případů dosahujeme více než 99% úspěšnosti.

  V zájmu záchrany vašich dat vás však důrazně upozorňujeme, že šance na záchranu rapidně klesá s jakýmikoliv pokusy o obnovu dat vlastními silami, zejména pak při otevření pevného disku.

  Je při záchraně dat zachována záruka na původní médium?

  Ano, záruku na původní poškozené médium jsme ve většině případů schopni zachovat. Požadavek na zachování záruky nám však prosíme sdělte předem!

  Jaká je záruka bezpečnosti a ochrany svěřených dat?

  Zachování mlčenlivosti o zachráněných a obnovených datech považujeme za samozřejmost. Celý proces záchrany dat se navíc řídí zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v platném znění, a dalšími legislativními předpisy České republiky.

  Pro specifické požadavky našich zákazníků jsme vždy připraveni sjednat individuální smluvní podmínky a omezit počet pracovníků, kteří s důvěrnými daty přijdou do styku. Zdůrazňujeme však, že i bez zvláštních ujednání nemáme myšlenky, natož časové a personální kapacity, na jakékoliv zneužití dat, kterých naší firmou denně prochází nepředstavitelné množství.

  Mohu si u vás zkontrolovat přítomnost zachráněných dat?

  Jistě, to považujeme za samozřejmost. Na podrobnostech se domluvte s našimi pracovníky.

  Mohu si na výsledky diagnostiky počkat?

  Diagnostika na počkání je možná na naší pobočce v Brně. Nicméně u komplikovanějších závad a u softwarových poškození může diagnostika trvat až několik desítek hodin. Předem tedy své představy konzultujte s našimi pracovníky.

  Prodáváte náhradní díly?

  Ne. Vykupujeme však nepoužívané a vadné hard disky. Pokud takový máte, kontaktujte nás.

  Jak se mohu stát vašim obchodním partnerem?

  Pro obchodní partnery máme připraven speciální program. Více se o něm dočtete ve stejnojmenné rubrice.

  Odeslat nový dotaz
  Email pro odpověď:
  Text dotazu: